Встановлення додаткового строку для прийняття спадщини можливе лише за поважних причин

До такого висновку прийшов Верховний Суд України (Суд), розглядаючи справу про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Відповідно до законодавства у спадкоємця є лише шість місяців для прийняття спадщини. Відтак, пропуск цього строку позбавляє його права претендувати на майно і за встановленням додаткового строку необхідно звертатися до суду.

На цьому тижні Суд розглянув одну із таких справ: жінка просила надати їй додатковий строк для прийняття спадщини, виходячи з того, що вона у зв’язку із сімейними обставинами мала переїхати до іншої країни і не мала можливості спілкуватися з батьком. Він помер у 2013 році, попередньо заповівши їй все своє майно, однак вона про це дізналася лише у 2017.

Під час аналізу справи Суд виходив з того, що поважні причини пропуску строку мають бути пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця. Звертаючись до Суду з позовом, необхідно надати всі належні та допустимі докази, яка б підтверджували ці обставини, які жінка не надала.

Незнання про смерть батька не є приводом для встановлення додаткового строку.

В результаті, Суд прийняв рішення про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.