Ще один крок на шляху протидії домашньому насильству зроблено!

Вчора, 11 вересня, набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ від 01 серпня 2018 № 654, яким затверджено Порядок винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника (Порядок).

Основна мета Порядку – забезпечення належного рівня захисту для жертв домашнього насильства та недопущення прецедентів його повторного вчинення.

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника виноситься уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи за заявою останньої або ж за власною ініціативою працівника уповноваженого підрозділу поліції за результатами оцінки ризиків.

Припис виноситься строком до 10 діб і може містити такі заходи:

- зобов'язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;

- заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;

- заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Під час вирішення питання про винесення припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи. Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання (перебування) постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлове приміщення.

Кривдник, стосовно якого винесено припис, згідно з яким він повинен залишити місце спільного проживання (перебування) з постраждалою особою, зобов'язаний повідомити про місце свого тимчасового перебування уповноважений підрозділ поліції за місцем учинення домашнього насильства.

#СтопНасильство